3M 924217-24-14-EU
924217-24-14-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-14-EU
Brief Description
CONN HEADER 14POS .380"
Datasheet Download
924217-24-14-EU.pdf
Availability of 924217-24-14-EU
QUANTITY
924217-24-14-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-14-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-14-EU
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-14-EU
Related Links924217-, 924217-24-14-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-14-EU Details Description
Related parts for 924217-24-14-EU
RES SMD 249 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
3G3DV 24V EXTERNAL SUPPLY datasheet.pdf
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 500' datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf