3M 924217-24-15-EU
924217-24-15-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-15-EU
Brief Description
CONN HEADER 15POS .380"
Datasheet Download
924217-24-15-EU.pdf
Availability of 924217-24-15-EU
QUANTITY
924217-24-15-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-15-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-15-EU
PackagingBulk
Number of Positions15
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-15-EU
Related Links924217-, 924217-24-15-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-15-EU Details Description
Related parts for 924217-24-15-EU
TRANSFORMER LAN 1:1TR 75UH 16SOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
CONN IDC 15POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.200 T/H datasheet.pdf