3M 924217-24-19-EU
924217-24-19-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-19-EU
Brief Description
CONN HEADER 19POS .380"
Datasheet Download
924217-24-19-EU.pdf
Availability of 924217-24-19-EU
QUANTITY
924217-24-19-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-19-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-19-EU
PackagingBulk
Number of Positions19
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-19-EU
Related Links924217-, 924217-24-19-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-19-EU Details Description
Related parts for 924217-24-19-EU
CAP CER 0.015UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL STRIP STD 4 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN FPC VERT 8POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf