3M 924217-24-22-EU
924217-24-22-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-22-EU
Brief Description
CONN HEADER 22POS .380"
Datasheet Download
924217-24-22-EU.pdf
Availability of 924217-24-22-EU
QUANTITY
924217-24-22-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-22-EU
Internal Part NumberEIS-924217-24-22-EU
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-22-EU
Related Links924217-, 924217-24-22-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-24-22-EU Details Description
Related parts for 924217-24-22-EU
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 410MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 11.2896 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf