3M 924217-24-26-I
924217-24-26-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-26-I
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-26-I.pdf
Availability of 924217-24-26-I
QUANTITY
924217-24-26-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-26-I
Internal Part NumberEIS-924217-24-26-I
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-26-I
Related Links924217-, 924217-24-26-I Datasheet, 3M Distributor
924217-24-26-I Details Description
Related parts for 924217-24-26-I
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 125V datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5VDC 7500PSI datasheet.pdf
LED 7-SEG .276" DIGIT RED CA datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 149K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC FREQUENCY GENERATOR 24HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CBL ASSY R/A PLUG 2.5MM 6' 18AWG datasheet.pdf