3M 924217-24-34-I
924217-24-34-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-34-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-34-I.pdf
Availability of 924217-24-34-I
QUANTITY
924217-24-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-34-I
Internal Part NumberEIS-924217-24-34-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series929
PackagingBulk
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-34-I
Related Links924217-, 924217-24-34-I Datasheet, 3M Distributor
924217-24-34-I Details Description
Related parts for 924217-24-34-I
SSD 2.5" IDEP 45GB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO-220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 54TFBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
EDGEMATE 156 HSG 04 CKT datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf