3M 924217-28-09-I
924217-28-09-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-09-I
Brief Description
CONN HEADER 9POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-09-I.pdf
Availability of 924217-28-09-I
QUANTITY
924217-28-09-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-09-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-09-I
PackagingBulk
Number of Positions9
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-09-I
Related Links924217-, 924217-28-09-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-09-I Details Description
Related parts for 924217-28-09-I
IC REG LDO 12V 0.4A TO220-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW SOT23 datasheet.pdf
TOOL FOR MAXI GRIP 32.5X32.5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.12K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/17/180 1.5 BK datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf