3M 924217-28-10-I
924217-28-10-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-10-I
Brief Description
CONN HEADER 10POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-10-I.pdf
Availability of 924217-28-10-I
QUANTITY
924217-28-10-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-10-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-10-I
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-10-I
Related Links924217-, 924217-28-10-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-10-I Details Description
Related parts for 924217-28-10-I
BOARD EVAL FOR ADM1024 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC CLK DVR ZD BUFFER PLL 28TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP MICA 4700PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf
PLASTEK SHEET, 3 MM X 24'' X 36' datasheet.pdf