3M 924217-28-12-I
924217-28-12-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-12-I
Brief Description
CONN HEADER 12POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-12-I.pdf
Availability of 924217-28-12-I
QUANTITY
924217-28-12-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-12-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-12-I
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-12-I
Related Links924217-, 924217-28-12-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-12-I Details Description
Related parts for 924217-28-12-I
SCREWDRIVER SLOT 1.2X8MM 14.64" datasheet.pdf
IC DAC 8BIT PARALLEL INP 20-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10WQFN datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf