3M 924217-28-14-I
924217-28-14-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-14-I
Brief Description
CONN HEADER 14POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-14-I.pdf
Availability of 924217-28-14-I
QUANTITY
924217-28-14-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-14-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-14-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-14-I
Related Links924217-, 924217-28-14-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-14-I Details Description
Related parts for 924217-28-14-I
SWITCH TOUCH M8 CONE-SHAPED 3M datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 PLUG-SOCKET 4M datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 12CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
COMPILER MIKRO C PRO AVR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
INDENTER BARREL datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
10UF 10V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf