3M 924217-28-18-I
924217-28-18-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-18-I.pdf
Availability of 924217-28-18-I
QUANTITY
924217-28-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-18-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-18-I
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-18-I
Related Links924217-, 924217-28-18-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-18-I Details Description
Related parts for 924217-28-18-I
IC CONTROLLER LI-ION 4.5V 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IGBT 1200V 48A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf