Vishay/BCcomponents MKP1845522256
MKP1845522256 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845522256
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 20% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1845522256.pdf
Availability of MKP1845522256
QUANTITY
MKP1845522256 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845522256
Internal Part NumberEIS-MKP1845522256
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845522256
Related LinksMKP184, MKP1845522256 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845522256 Details Description
Related parts for MKP1845522256
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
IC PUSH-PULL AMP 550MHZ SOT115J datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 50V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
29.5 BLACK 120LB CABLE TIE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
WRISTSTAP datasheet.pdf
HEATSINK FOR 45MM BGA datasheet.pdf