3M 924217-28-22-EU
924217-28-22-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-22-EU
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-22-EU.pdf
Availability of 924217-28-22-EU
QUANTITY
924217-28-22-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-22-EU
Internal Part NumberEIS-924217-28-22-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series929
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-22-EU
Related Links924217-, 924217-28-22-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-28-22-EU Details Description
Related parts for 924217-28-22-EU
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6.5A DPAK datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 103MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LEAD LONG 4/PC datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf