3M 924217-28-32-I
924217-28-32-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-28-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-28-32-I.pdf
Availability of 924217-28-32-I
QUANTITY
924217-28-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-28-32-I
Internal Part NumberEIS-924217-28-32-I
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.235" (5.97mm)
Length - Stack Height0.500" (12.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-28-32-I
Related Links924217-, 924217-28-32-I Datasheet, 3M Distributor
924217-28-32-I Details Description
Related parts for 924217-28-32-I
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 44TSOP datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MULTI-TONE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 4500V 1A TO268 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf
TRIAC 400V 8A datasheet.pdf