3M 924217-32-20-I
924217-32-20-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-20-I
Brief Description
CONN HEADER 20POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-20-I.pdf
Availability of 924217-32-20-I
QUANTITY
924217-32-20-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-20-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-20-I
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-20-I
Related Links924217-, 924217-32-20-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-20-I Details Description
Related parts for 924217-32-20-I
VARISTOR 14.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 8"W datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 80 CONTA datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
470UF 385V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf