3M 924217-32-27-EU
924217-32-27-EU picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-27-EU
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-27-EU.pdf
Availability of 924217-32-27-EU
QUANTITY
924217-32-27-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-27-EU
Internal Part NumberEIS-924217-32-27-EU
PackagingBulk
Number of Positions27
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-27-EU
Related Links924217-, 924217-32-27-EU Datasheet, 3M Distributor
924217-32-27-EU Details Description
Related parts for 924217-32-27-EU
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SOT23-6 datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT FOR DNT900 MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf