3M 924217-32-30-I
924217-32-30-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-30-I
Brief Description
CONN HEADER 30POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-30-I.pdf
Availability of 924217-32-30-I
QUANTITY
924217-32-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-30-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-30-I
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-30-I
Related Links924217-, 924217-32-30-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-30-I Details Description
Related parts for 924217-32-30-I
EVALUATION MODULE FOR OPA3695 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
DIE datasheet.pdf
KIT BLANK BRANCH COVERS 60A datasheet.pdf