3M 924217-32-35-I
924217-32-35-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-32-35-I
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-32-35-I.pdf
Availability of 924217-32-35-I
QUANTITY
924217-32-35-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-32-35-I
Internal Part NumberEIS-924217-32-35-I
PackagingBulk
Number of Positions35
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.980" (24.89mm)
Length - Post (Mating)0.240" (6.10mm)
Length - Stack Height0.630" (16.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-32-35-I
Related Links924217-, 924217-32-35-I Datasheet, 3M Distributor
924217-32-35-I Details Description
Related parts for 924217-32-35-I
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P-3 POS SLDR LUG datasheet.pdf
OSC VCXO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf