Vishay/Dale RL20S330GB14
RL20S330GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S330GB14
Brief Description
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S330GB14.pdf
Availability of RL20S330GB14
QUANTITY
RL20S330GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S330GB14
Internal Part NumberEIS-RL20S330GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S330GB14
Related LinksRL20S3, RL20S330GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S330GB14 Details Description
Related parts for RL20S330GB14
IC CPLD 36MC 15NS 44VQFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 WW datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 440MA 310 MOHM datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1200V 250A datasheet.pdf
GDT 470V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC LPC SUPER I/O 128LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf