3M 924227-24-02-EU
924227-24-02-EU picture photo
Mfg. Part Number
924227-24-02-EU
Brief Description
CONN HEADER 4POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-24-02-EU.pdf
Availability of 924227-24-02-EU
QUANTITY
924227-24-02-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-24-02-EU
Internal Part NumberEIS-924227-24-02-EU
PackagingBulk
Number of Positions4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-24-02-EU
Related Links924227-, 924227-24-02-EU Datasheet, 3M Distributor
924227-24-02-EU Details Description
Related parts for 924227-24-02-EU
MOSFET N-CH 500V 20A TO-247AC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 52POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
OSC XO 67.584MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP G50 TOOL CAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf