3M 924227-24-02-I
924227-24-02-I picture photo
Mfg. Part Number
924227-24-02-I
Brief Description
CONN HEADER 4POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-24-02-I.pdf
Availability of 924227-24-02-I
QUANTITY
924227-24-02-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-24-02-I
Internal Part NumberEIS-924227-24-02-I
PackagingBulk
Number of Positions4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-24-02-I
Related Links924227-, 924227-24-02-I Datasheet, 3M Distributor
924227-24-02-I Details Description
Related parts for 924227-24-02-I
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 7' BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 80 DEG GRAY/RED datasheet.pdf
MICRO 51POS PIN 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP SLD 4A 4PCS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 36MM datasheet.pdf
SGE-225-2-0760 00300C SFTY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf