3M 924517-28-23-I
924517-28-23-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-23-I.pdf
Availability of 924517-28-23-I
QUANTITY
924517-28-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-23-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-23-I
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-23-I
Related Links924517-, 924517-28-23-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-23-I Details Description
Related parts for 924517-28-23-I
Connector Header 15 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC INT PC CARD/PLL CTLR 208-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 9.1A 14 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3/1.2V 16.5A 10SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf