3M 924517-28-27-I
924517-28-27-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-27-I
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-27-I.pdf
Availability of 924517-28-27-I
QUANTITY
924517-28-27-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-27-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-27-I
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-27-I
Related Links924517-, 924517-28-27-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-27-I Details Description
Related parts for 924517-28-27-I
IC REG LDO 3.3V 0.1A SC88A datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
INDICATOR 110V 16MM PROM RED datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 8POS NATRL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 28 datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/14/180LH SN BK BX datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
OSC MEMS 91.5MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf