3M 924527-28-02-EU
924527-28-02-EU picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-02-EU
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 4POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-02-EU.pdf
Availability of 924527-28-02-EU
QUANTITY
924527-28-02-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-02-EU
Internal Part NumberEIS-924527-28-02-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series92X
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-02-EU
Related Links924527-, 924527-28-02-EU Datasheet, 3M Distributor
924527-28-02-EU Details Description
Related parts for 924527-28-02-EU
Crystal 10.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC 1-PORT T1/E1 PAR TXCVR 44LQFP datasheet.pdf
DSUB CRIMP 9 PIN datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR 3 PHASE 380NH 10A datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 270MHz, 320-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf