NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68MH360EM25L
MC68MH360EM25L picture photo
Mfg. Part Number
MC68MH360EM25L
Brief Description
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP
Datasheet Download
MC68MH360EM25L.pdf
Availability of MC68MH360EM25L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC68MH360EM25L Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68MH360EM25L
Internal Part NumberEIS-MC68MH360EM25L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-FQFP (32x32)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68MH360EM25L
MC68MH360EM25L Details Description
Related parts for MC68MH360EM25L
IC REG LDO 3.3V 1A DPAK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB OTP 80SQFP datasheet.pdf
BLADE TORX TR T8S 5.51" datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.4A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf