Yageo 9T12062A15R8CAHFT
9T12062A15R8CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A15R8CAHFT
Brief Description
RES SMD 15.8 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A15R8CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A15R8CAHFT
QUANTITY
9T12062A15R8CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A15R8CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A15R8CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A15R8CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A15R8CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A15R8CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A15R8CAHFT
IC DAS 6CH 12BIT T/H LP 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 7.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0015UF RADIAL datasheet.pdf