3M 924527-28-02-I
924527-28-02-I picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-02-I
Brief Description
CONN HEADER 4POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-02-I.pdf
Availability of 924527-28-02-I
QUANTITY
924527-28-02-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-02-I
Internal Part NumberEIS-924527-28-02-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-02-I
Related Links924527-, 924527-28-02-I Datasheet, 3M Distributor
924527-28-02-I Details Description
Related parts for 924527-28-02-I
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX SOFTWARE SEL TERM 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH HI PERF VCO 36-LLP datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 850VDC SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
F39-PJ0495-S datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf