3M 924527-28-05-I
924527-28-05-I picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-05-I
Brief Description
CONN HEADER 10POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-05-I.pdf
Availability of 924527-28-05-I
QUANTITY
924527-28-05-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-05-I
Internal Part NumberEIS-924527-28-05-I
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-05-I
Related Links924527-, 924527-28-05-I Datasheet, 3M Distributor
924527-28-05-I Details Description
Related parts for 924527-28-05-I
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
MEMORY CARD STANDARD SD 1GB datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
C/A, 24F 50/125UM OM4, MPO(F), 5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 190MA SOT-223 datasheet.pdf