3M 924717-10-28-EU
924717-10-28-EU picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-28-EU
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-28-EU.pdf
Availability of 924717-10-28-EU
QUANTITY
924717-10-28-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-28-EU
Internal Part NumberEIS-924717-10-28-EU
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-28-EU
Related Links924717-, 924717-10-28-EU Datasheet, 3M Distributor
924717-10-28-EU Details Description
Related parts for 924717-10-28-EU
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DC REACTOR 0.7 KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING 4POS datasheet.pdf