3M 924717-10-29-I
924717-10-29-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-29-I
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-29-I.pdf
Availability of 924717-10-29-I
QUANTITY
924717-10-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-29-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-29-I
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-29-I
Related Links924717-, 924717-10-29-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-29-I Details Description
Related parts for 924717-10-29-I
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PLUGGABLE OPTOCOUPLER 110VDC 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.22K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf