3M 924717-10-34-I
924717-10-34-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-34-I
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-34-I.pdf
Availability of 924717-10-34-I
QUANTITY
924717-10-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-34-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-34-I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series929
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-34-I
Related Links924717-, 924717-10-34-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-34-I Details Description
Related parts for 924717-10-34-I
RES SMD 3K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT 24-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM DC3W-NC datasheet.pdf
RES 56K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf