3M 924717-10-34-I
924717-10-34-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-34-I
Brief Description
CONN HEADER 34POS .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-34-I.pdf
Availability of 924717-10-34-I
QUANTITY
924717-10-34-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-34-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-34-I
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-34-I
Related Links924717-, 924717-10-34-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-34-I Details Description
Related parts for 924717-10-34-I
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 1.86A 53.2 MOHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 2 BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf