3M 924717-10-36-I
924717-10-36-I picture photo
Mfg. Part Number
924717-10-36-I
Brief Description
CONN HEADER 36POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924717-10-36-I.pdf
Availability of 924717-10-36-I
QUANTITY
924717-10-36-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924717-10-36-I
Internal Part NumberEIS-924717-10-36-I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.125" (3.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924717-10-36-I
Related Links924717-, 924717-10-36-I Datasheet, 3M Distributor
924717-10-36-I Details Description
Related parts for 924717-10-36-I
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V MINI4 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEM R/A PANEL #20 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 180 OHM .40A 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 6SOT datasheet.pdf
DIN-POWER F048MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf