Vishay/BCcomponents MRS25000C1698FRP00
MRS25000C1698FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1698FRP00
Brief Description
RES 1.69 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1698FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1698FRP00
QUANTITY
MRS25000C1698FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1698FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1698FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)