3M 926101-01-18-I
926101-01-18-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-18-I.pdf
Availability of 926101-01-18-I
QUANTITY
926101-01-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-18-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-18-I
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-18-I
Related Links926101-, 926101-01-18-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-18-I Details Description
Related parts for 926101-01-18-I
CONN HEADER 23POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .156 30 GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 12-24VDC 2MM datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 1600PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
DOUBLE MOTOR MOUNT KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN SHELL HERMAPHRODITIC datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf