3M 926101-01-23-I
926101-01-23-I picture photo
Mfg. Part Number
926101-01-23-I
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" GOLD
Datasheet Download
926101-01-23-I.pdf
Availability of 926101-01-23-I
QUANTITY
926101-01-23-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926101-01-23-I
Internal Part NumberEIS-926101-01-23-I
PackagingBulk
Number of Positions23
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926101-01-23-I
Related Links926101-, 926101-01-23-I Datasheet, 3M Distributor
926101-01-23-I Details Description
Related parts for 926101-01-23-I
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 131.25VC DO15 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 6IN datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8DSO datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 88POS DR LOW P datasheet.pdf