3M 926102-01-32-I
926102-01-32-I picture photo
Mfg. Part Number
926102-01-32-I
Brief Description
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
926102-01-32-I.pdf
Availability of 926102-01-32-I
QUANTITY
926102-01-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926102-01-32-I
Internal Part NumberEIS-926102-01-32-I
PackagingBulk
Number of Positions64
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.350" (34.29mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.900" (22.86mm)
Length - Tail0.350" (8.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926102-01-32-I
Related Links926102-, 926102-01-32-I Datasheet, 3M Distributor
926102-01-32-I Details Description
Related parts for 926102-01-32-I
RES ARRAY 9 RES 120 OHM 10SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SOT23W datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 20MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FUSE MCASE 32V 40A datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf