Apem Inc. Q22F1BXXY24E
Q22F1BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q22F1BXXY24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 24V 22MM FLUSH YELLOW
Datasheet Download
Q22F1BXXY24E.pdf
Availability of Q22F1BXXY24E
QUANTITY
Q22F1BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q22F1BXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q22F1BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.87" (22.10mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Millicandela Rating60mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q22F1BXXY24E
Related LinksQ22F1B, Q22F1BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q22F1BXXY24E Details Description
Related parts for Q22F1BXXY24E
DIODE ZENER 9.1V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 388MA 2.25 OHM datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900MHZ 5V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf