TDK Corporation NLCV25T-100K-EF
NLCV25T-100K-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-100K-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 210MA 2.197 OHM
Datasheet Download
NLCV25T-100K-EF.pdf
Availability of NLCV25T-100K-EF
QUANTITY
NLCV25T-100K-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-100K-EF
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-100K-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLCV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.197 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant32MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-100K-EF
Related LinksNLCV25T, NLCV25T-100K-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-100K-EF Details Description
Related parts for NLCV25T-100K-EF
CONN HEADER 9POS VERT .250 AU datasheet.pdf
IC PLD 8MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SB40-M10, RIGHT ANGLE BRKT GALV datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 135MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf