Apem Inc. QS101XXO12
QS101XXO12 picture photo
Mfg. Part Number
QS101XXO12
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED OR 12V SLDR
Datasheet Download
QS101XXO12.pdf
Availability of QS101XXO12
QUANTITY
QS101XXO12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS101XXO12
Internal Part NumberEIS-QS101XXO12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
TypeLED
Lamp ColorOrange
Lens ColorOrange
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating30mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS101XXO12
Related LinksQS101, QS101XXO12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS101XXO12 Details Description
Related parts for QS101XXO12
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC SYSTEM BASE W/CAN 28-SOIC datasheet.pdf
IC MPU POWERPC 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CBL ASSY RJ45 PLUG-RJ45 PLUG 2M datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS 24V datasheet.pdf