3M 926121-01-18-EU
926121-01-18-EU picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-18-EU
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-18-EU.pdf
Availability of 926121-01-18-EU
QUANTITY
926121-01-18-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-18-EU
Internal Part NumberEIS-926121-01-18-EU
PackagingBulk
Number of Positions18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-18-EU
Related Links926121-, 926121-01-18-EU Datasheet, 3M Distributor
926121-01-18-EU Details Description
Related parts for 926121-01-18-EU
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS OR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO VM 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CABLE STR-R/A 4POS FMAL/FMAL 2M datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 62MA 44 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf