3M 926121-01-23-EU
926121-01-23-EU picture photo
Mfg. Part Number
926121-01-23-EU
Brief Description
CONN HEADER 23POS .100" GOLD
Datasheet Download
926121-01-23-EU.pdf
Availability of 926121-01-23-EU
QUANTITY
926121-01-23-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926121-01-23-EU
Internal Part NumberEIS-926121-01-23-EU
PackagingBulk
Number of Positions23
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.845" (21.47mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.390" (9.90mm)
Length - Tail0.355" (9.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926121-01-23-EU
Related Links926121-, 926121-01-23-EU Datasheet, 3M Distributor
926121-01-23-EU Details Description
Related parts for 926121-01-23-EU
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 34.368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH DIP 8POS PIANO SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
381 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf