3M 926141-01-16-EU
926141-01-16-EU picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-16-EU
Brief Description
CONN HEADER 16POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-16-EU.pdf
Availability of 926141-01-16-EU
QUANTITY
926141-01-16-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-16-EU
Internal Part NumberEIS-926141-01-16-EU
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-16-EU
Related Links926141-, 926141-01-16-EU Datasheet, 3M Distributor
926141-01-16-EU Details Description
Related parts for 926141-01-16-EU
ELECT VAC PORTABLE 110VAC W/ACC datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 188KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 36-SSOP datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 16"W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf