3M 926141-01-18-I
926141-01-18-I picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-18-I.pdf
Availability of 926141-01-18-I
QUANTITY
926141-01-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-18-I
Internal Part NumberEIS-926141-01-18-I
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-18-I
Related Links926141-, 926141-01-18-I Datasheet, 3M Distributor
926141-01-18-I Details Description
Related parts for 926141-01-18-I
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
1/2" WOBBLE EXTENSION 4.92" datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 9 OLIVE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 BRASS 35MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.22A 13 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MN FLTR SLVNT LCK FUME CUBE datasheet.pdf
D-POWER PIN, 10 AWG, HIGH CURREN datasheet.pdf