3M 926141-01-24-EU
926141-01-24-EU picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-24-EU
Brief Description
CONN HEADER 24POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-24-EU.pdf
Availability of 926141-01-24-EU
QUANTITY
926141-01-24-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-24-EU
Internal Part NumberEIS-926141-01-24-EU
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-24-EU
Related Links926141-, 926141-01-24-EU Datasheet, 3M Distributor
926141-01-24-EU Details Description
Related parts for 926141-01-24-EU
IC 12-BIT R-R D/A CONV SOT-23-6 datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 75A ISOPLUS247 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.11A 160 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf