Yageo 9T06031A78R7DAHFT
9T06031A78R7DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A78R7DAHFT
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A78R7DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A78R7DAHFT
QUANTITY
9T06031A78R7DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A78R7DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A78R7DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A78R7DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A78R7DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A78R7DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A78R7DAHFT
LED LEVEL METER 10 SEGMENT RED datasheet.pdf
SWITCH LINE CARD ACCESS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 20A 277V datasheet.pdf