3M 926141-01-29-I
926141-01-29-I picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-29-I
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-29-I.pdf
Availability of 926141-01-29-I
QUANTITY
926141-01-29-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-29-I
Internal Part NumberEIS-926141-01-29-I
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-29-I
Related Links926141-, 926141-01-29-I Datasheet, 3M Distributor
926141-01-29-I Details Description
Related parts for 926141-01-29-I
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7MM datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.6A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS datasheet.pdf