3M 926141-01-32-I
926141-01-32-I picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-32-I
Brief Description
CONN HEADER 32POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-32-I.pdf
Availability of 926141-01-32-I
QUANTITY
926141-01-32-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-32-I
Internal Part NumberEIS-926141-01-32-I
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-32-I
Related Links926141-, 926141-01-32-I Datasheet, 3M Distributor
926141-01-32-I Details Description
Related parts for 926141-01-32-I
FIXED IND 3.5UH 7.5A 13.5 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW SOD882 datasheet.pdf
IC MUX CMOS DUAL-4CH LV 18-SOIC datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC LIQUID LENS DRIVER 8-WLP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 12/5 MC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1600VDC datasheet.pdf