FFF 92632-133HLF
92632-133HLF picture photo
Mfg. Part Number
92632-133HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
92632-133HLF.pdf
Availability of 92632-133HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
92632-133HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 92632-133HLF
Internal Part NumberEIS-92632-133HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)92632-133HLF
Related Links92632-, 92632-133HLF Datasheet, FFF Distributor
92632-133HLF Details Description
Related parts for 92632-133HLF
BOARD TURRET TERM W/1503 3POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 4.06MM datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.5A 28V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM TH datasheet.pdf