3M 926381-01-14-EU
926381-01-14-EU picture photo
Mfg. Part Number
926381-01-14-EU
Brief Description
CONN HEADER 14POS .100" GOLD
Datasheet Download
926381-01-14-EU.pdf
Availability of 926381-01-14-EU
QUANTITY
926381-01-14-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 926381-01-14-EU
Internal Part NumberEIS-926381-01-14-EU
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926381-01-14-EU
Related Links926381-, 926381-01-14-EU Datasheet, 3M Distributor
926381-01-14-EU Details Description
Related parts for 926381-01-14-EU
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 40SEG I2C 64LQFP datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 8POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
DIN RAIL datasheet.pdf
CURRENT LIMITER INRSH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf